Jak oživit zahradu v letní sezóně

Zahrady už nejsou jen místem úmorné práce, ale také oázou relaxace a rodinných setkání. Proto mnoho lidí přemýšlí, jak zvelebit a okrášlit svou zahradu před létem. Stanovte si priority, setřiďte myšlenky a nápady a hurá do akce.

Každá zahrádka by měla mít relaxační koutek. A nemusíte pro něj vůbec dělat hodně. Zvolte si vhodné místo a „zasaďte“ do něj pohodlné křeslo, lehátko, houpačku. A pokud máte k dispozici stromy, pověste mezi ně houpací síť. Při vší zábavě je nutné myslet i na práci. Zahrada by měla být opatřena boudou, do níž uklidíme zahradní náčiní a nábytek.

Skalku je možné doplnit dekoracemi

Většina z nás ráda pořádá rodinná a přátelská setkání, na nichž se griluje. Nemusíte investovat spoustu peněz do krbu, stačí pěkné ohniště. Dlažební kostky či kameny k jeho ohraničení postačí. Aby bylo grilované masíčko a ryba chutné, je třeba jej správné okořenit. K tomu jsou potřeba bylinky. Zasadit je můžete do klasického záhonku, skalky, květináčů, které jen vhodně umístíme na sluníčko.

Skalka a vlastně i celá zahrada je hezčí, když je dozdobena různými dekoracemi. Zvolit můžeme jak klasickou keramiku rozmístěnou po kamenech, dřevěné předměty vhodně rozmístěné po prostoru, tak kovové kbelíky, které s trochou šikovností stačí ozdobit. A rázem se z obyčejného kbelíku stane židlička, bedýnka na nářadí nebo květináč.