Opravy a domácí práce vyřeší Super Soused v Praze i v Brně

Služba Super Soused odstartovala před čtyřmi měsíci v Praze. I za tak krátkou dobu v hlavním městě dokázala nabídnout téměř 2 000 zakázek práce řemeslníkům a domácím kutilům. Ti svoji pomoc nabídli zákazníkům už více jak 7 200 krát. Služba Super Soused teď měsíčně realizuje stovky zakázek, vydělávají si díky ní řemeslníci profesionálové, šikovní domácí kutilové i pomocnice na úklid.

Zároveň je obrovskou pomocí a úlevou pro lidi, kteří pomoc v domácnosti zrovna potřebují. Jelikož zde za práci zaplatí mnohem méně než u firem, může si je dovolit téměř každý. Startup doposud fungoval jen v Praze, nyní ho zakladatelé díky úspěšnosti, nečekaně rychlému rozjedu a poptávce přímo od lidí od ledna rozjíždějí i v Brně a okolí. Někteří řemeslníci se už za prací díky Super Sousedovi do Prahy i stěhují, zakladatelé očekávají stejnou nabídku práce i v Brně.

„V Brně službu rozjíždíme díky obrovskému zájmu a poptávce přímo od lidí. Sami jsme nečekali, že se celý projekt rozjede tak rychle. Ale těší nás, že můžeme lidem dávat práci. Už máme i řemeslníky z Ostravy, kteří se díky možnosti vydělat si u nás stěhují do Prahy. Za svou práci tu totiž dostanou zaplaceno nesrovnatelně lépe. Očekávám, že časem se vyplatí řemeslníkům stěhovat se za prací i do Brna,“ uvádí Lukáš Novák, investor a spoluzakladatel projektu.

Počet zadaných zakázek na portálu www.supersoused.cz se pro Prahu a Brno pohybuje okolo 120 zakázek denně. Super Soused poskytuje služby v oblasti řemeslných prací, prací hodinových manželů, stěhování, zahradních prací, pomoci s technickými problémy s PC, TV a spotřebiči, ale i s domácími pracemi a úklidem. Když potřebujete doma něco opravit nebo uklidit, jednoduše na webu zadáte své požadavky a pak už jen počkáte na nabídky, které jsou šité na míru přímo vám. Sami se pak rozhodnete pro tu nejvýhodnější, ať už podle ceny, nabízené kvality nebo referencí řemeslníka. Na provedení práce i na ceně se domlouváte přímo s ním. Navíc vše můžete řešit 24 hodin denně 7 dní v týdnu, nejste závislí na běžné pracovní době.

Ceny jsou nesrovnatelně nižší než u firem
Zákazníci ve srovnání s obvyklou cenou na trhu rozhodně ušetří. Při běžných opravách a řemeslných pracích je cena zakázek u Super Souseda nižší o 40 – 60 % oproti platbě u klasických firem. Při instalatérských pracích může být cena od firmy za expresní opravu až o 380 % vyšší než u Super Souseda. Zákazník zde totiž platí jen za vykonanou práci, nehradí vysoké firemní režie a náklady. Navíc neplatí ani klasické víkendové či pohotovostní přirážky. Registrace na portálu i zadání poptávky a nabídky jsou zdarma. Řemeslník zaplatí pouze provizi mezi 10 až 15 % z celkové ceny realizované zakázky.

Nabídky od řemeslníků jsou nezvykle rychlé
Svého Super Souseda si zákazník průměrně vybere za 3 dny, první nabídky ale obvykle dostane do několika hodin. Průměrně si vybírá ze 4 nabídek. Možná je i expresní realizace v ten samý den, kdy zákazník zadal svůj požadavek – a nejde přitom pouze o havarijní situace nebo instalatérské práce.

Nejčastější jsou úpravy, přestavby v domácnosti či řemeslnické práce (32%), drobné opravy či montáže v domácnosti (30 %) a úklid plus domácí práce (19 %).