Bydlení v dřevostavbě

Mnoho z nás sní o dřevěném domečku, ale bohužel pro většinu je to finančně náročné. Možností je však pořídit si nízkoenergetický dřevěný dům, díky čemuž ušetříte za vytápění.

Srubové domy mohou být stavěny jako klasické, nebo na klíč, vždy však konstrukce dokáže odolat jakýmkoliv, i extrémním, klimatickým podmínkám. Spolu s moderními technologiemi se nemusíte obávat ani podmáčení základů či zvýšené vlhkosti.

Využívá se difuzně otevřená konstrukce

Firma Woodlife může váš sen splnit. Prohlédněte si jejich webové stránky, kde se můžete inspirovat už provedenými projekty exteriérů i interiérů. Staví jak rodinné domy, sruby, roubenky, víkendové chalupy, dřevěné pergoly, tak dřevěné garáže. Stačí mít bohatou představivost.

Co se týče projektů této firmy, zaměřuje se na difuzně otevřenou konstrukci. To znamená jediné – optimální vlhkost a příjemná teplota po celý rok. Od základů až po střechu je používáno masivní dřevo, které překvapivě vůbec nepotřebuje pravidelnou péči. Perličkou na závěr může být to, že ze správně zvoleného a ošetřeného dřeva je možné sestavit interiér koupelen či jej použít jako obložení bazénu.

Foto: Woodlife