Zatočte s alergií robotickým vysavačem

Alergie mnohým z nás znepříjemňuje život, navíc vědci nepřichází s dobrou zprávou. Podle nich bude v roce 2025 trpět alergií každý druhý Evropan. Mezi nejčastější alergeny v Česku řadíme pyl, plísně a chlupy domácích mazlíčků.

Od alergií nám pomůže pečlivý úklid, sucho a nízká vlhkost, pravidelné větrání a každotýdenní vysávání. Nejvíc roztočů se drží v ložnici, na čalouněném nábytku a v místech, kde odpočívají domácí mazlíčci. Navíc, když zvířátko minimálně dvakrát týdně pořádně vykoupete, snížíte vylučování dráždivých látek až o 90 %. Od věci není pořídit si protiroztočový povlak nebo robotický vysavač iRobot. Ten na rozdíl od známé klasiky nevíří prach a pracuje, zatímco my jsme v práci či děláme něco jiného.

Vysaje až 100 m2

Na trhu se objevil nejnovější model značky iRobot, a to model Roomba 681. Určený je pro dokonalé vyčištění podlah a koberců o rozloze až 100 m2. Disponuje navigací iAdapt a 40 předdefinovanými pohyby, díky čemuž uklízí tam, kde má, a nepřekročí stanovené ochranné pole. Díky systému Dirt Direct a akustickým senzorům dovede najít velmi znečištěná místa a pohltí každé smítko i ty nejmenší prachové částečky. Jeho cena je sice něco málo přes 11 000 Kč, ale proč si nedopřát inteligentního pomocníka, který uklízí, dá se říct, za vás.