Zatočte s alergií robotickým vysavačem

Alergie mnohým z nás znepříjemňuje život, navíc vědci nepřichází s dobrou zprávou. Podle nich bude v roce 2025 trpět alergií každý druhý Evropan. Mezi nejčastější alergeny v Česku řadíme pyl, plísně a chlupy domácích mazlíčků.

Od alergií nám pomůže pečlivý úklid, sucho a nízká vlhkost, pravidelné větrání a každotýdenní vysávání. Nejvíc roztočů se drží v ložnici, na čalouněném nábytku a v místech, kde odpočívají domácí mazlíčci. Navíc, když zvířátko minimálně dvakrát týdně pořádně vykoupete, snížíte vylučování dráždivých látek až o 90 %. Od věci není pořídit si protiroztočový povlak nebo robotický vysavač iRobot. Ten na rozdíl od známé klasiky nevíří prach a pracuje, zatímco my jsme v práci či děláme něco jiného.

Vysaje až 100 m2

Na trhu se objevil nejnovější model značky iRobot, a to model Roomba 681. Určený je pro dokonalé vyčištění podlah a koberců o rozloze až 100 m2. Disponuje navigací iAdapt a 40 předdefinovanými pohyby, díky čemuž uklízí tam, kde má, a nepřekročí stanovené ochranné pole. Díky systému Dirt Direct a akustickým senzorům dovede najít velmi znečištěná místa a pohltí každé smítko i ty nejmenší prachové částečky. Jeho cena je sice něco málo přes 11 000 Kč, ale proč si nedopřát inteligentního pomocníka, který uklízí, dá se říct, za vás.

Čtěte také

stavby Před zimou na chalupě vypusťte boiler a vypněte elektřinu
stavby Příprava domova na léto
stavby Zatočte s alergií robotickým vysavačem
stavby Konec topné sezóny vyžaduje kontrolu, pozvěte si kominíka
stavby Novým trendem jsou Walk-in sprchy
stavby Před zimou zkontrolujte okapy i spáry
stavby Letošní trendy ve stavebnictví: udržitelnost se promítla do energetické úspory a ekologické šetrnosti
stavby Nebezpečí otravy mohou snížit detektory na únik CO