Příprava domova na léto

Nejen bydlení si zaslouží v létě změnu. Zde najdete pět bodů, jak připravit svou domácnost na léto, abyste si bez starostí užívali letních dní.

1) ochrana před sluncem
Nikdo z nás netouží po pocení se v bytě při vysokých venkovních teplotách, které se přehouply přes třicítku. Základem je stínící technika – lepší než interiérové žaluzie jsou ty venkovní. Zadrží až 94 % tepelné energie, to znamená, že jsou 10x účinnější než vnitřní.

2) pokoje bez hmyzu
Přidělejte si do oken sítě a už se k vám nedostane žádný otravný hmyz, nemusíte se škrábat po štípancích od komárů. Je možné si zvolit jakoukoliv barvu sítí, které nijak neomezují výhled ven.

3) venkovní pohodlí
Ať už máte balkon, terasu či zahradu, všude se hodí venkovní nábytek. Nejlevnější možností je plastový nábytek, avšak dlouho nevydrží. Dlouholetou životností disponuje masiv. Ale pokud toužíte hlavně po pohodlí, běže do ratanu. Snadno se s ním manipuluje, pohodlí můžete zvýšit různými polštářky a dečkami.

4) bezpečí domácnosti
Pokud jedete na dovolenou, přemýšlíte, jak zabezpečit dům či byt před zloději. Způsobu zabezpečení je přehršel – bezpečnostní vchodové dveře, předokenní rolety, jednoduchý alarm až komplexní zabezpečení, kdy je alarm propojen s vaším mobilem i bezpečnostní agenturou.

5) voňavá kuchyně
V létě, kdy jsou úmorná horka, přijde vhod letní kuchyně provoněná rozličnými bylinkami. A nemusíte mít ani zahradu. Stačí pár květináčů postavit na parapet před oknem nebo na balkon. Kromě voňavé a chutnější kuchyně ulehčíte vaší peněžence.