Termoizolační omítka je určena pro všechny nedostatečně izolované objekty

Termoizolační omítka byla speciálně vyvinuta k zateplování stěn, stropů, podlah – všude tam, kde je potřeba vytvořit účinnou a trvalou tepelnou izolaci v interiéru. Tepelně izolační vrstva je velmi efektivní, protože odráží teplo zpět do místnosti, snižuje prostup tepla do konstrukce budovy a odstraňuje promrzání a sálání chladu ze stěn do místnosti.

Jak to funguje?

Termoizolační omítka, díky své nízké tepelné vodivosti a vysoké paropropustnosti, účinně zamezuje ochlazení vnitřních stěn. Po aplikaci omítky zůstane povrch stěn teplý, proto se na něm nesráží vlhkost, a tím nedochází k tvorbě plísní.

Kde všude můžeme vaši termoizolační omítku využít?

Určitě je termoizolační omítka určena pro všechny nedostatečně izolované objekty. Budovy, kde není možné použít vnější izolaci (např. historické objekty, objekty s cennými nebo atypickými fasádami). Z praxe ovšem víme, že nejčastěji naši omítku využívají majitelé panelových bytů, rodinných domů a kanceláří. Ze samotných místností je nejčastěji omítka využívaná v místnostech s vysokou vlhkostí a špatnou větratelností (např. v koupelnách, kuchyních). Výborné reference máme i od chalupářů, chatařů, majitelů garáží, aj.

Proč právě použít termoizolační omítky?

Jeden z hlavních důvodů určitě je snížení nákladů na vytápění o 35%. Omítka zabraňuje úniku tepla ven z interiéru a naopak v letních měsících zpomaluje přehřívání prostoru. Odstraňuje tepelné mosty (chyba konstrukce, kvůli které v daném místě do interiéru prochází větší množství chladu). Omítka navýší teplotu stěn o cca +4 st. C již při aplikaci 1mm vrstvy. Stěny zůstávají i nadále paropropustné. Podstatnou výhodou oproti běžnému zateplování domů je to, že se termoizolační omítky dají používat na etapy, tedy podle stavu naší peněženky a můžete aplikovat během celého roku i za deště, sněhové vánice či při pěkném počasí.

K-therm

Termoizolační omítka se využívá v interiérech, nemusíme se bát?

Určitě ne, naše termoizolační omítka je vyrobena podle norem EU, je to certifikovaný výrobek a je především český výrobek. Omítka je zdravotně nezávadný materiál, a tak ani alergici se nemusí obávat.