Trendy koupelen 2017: Černé obklady

Moderní trendy pro koupelnu se letos ponesou v duchu přírodních materiálů, letí také čisté linie a například i živé rostliny. Cílem je, aby se v této místnosti dotvořila skvělá atmosféra plná harmonie a odpočinku. V neposlední řadě je třeba dát důraz na praktičnost a samozřejmě i souznění s přírodou, ekologie je dnes velmi důležitou součástí našich životů.

Velká koupelna a černé obklady? Proč ne

Bytoví designéři mají pro letošek jasno, módní budou obklady i dlaždice poněkud většího formátu, například v kombinaci s těžkými materiály, jako například mramor či přírodní kámen. Díky tomu pak lze ideálně sladit i barevné schéma koupelny, včetně barvy nábytku nebo různých funkčních doplňků. Pro letošek proto letí (poněkud netradičně) černá nebo šedá, a to jak pro zdi, tak pro obklady. Menší koupelny zase mohou zaujmout černými doplňky, které mohou být vyrobeny z kartáčovaného kovu na němž nebudou znatelné otisky prstů.

Tmavé barvy však nejsou všechno, poněkud zjemnit je pomohou klasické pastelové tóny, nevyjímaje béžovou, růžovou či třeba světle modrou. Jemnější linie prostoru, mnohem útulnější místnost – to vše díky sladění těchto barev s přírodními materiály (dřevěné nebo kamenné plochy). Důležitý je příjemný pocit, a to už na první pohled. Koupelna je zkrátka místem každodenní relaxace, to je i klíčovým heslem firmy Alcaplast.

alcaplast_wc_2

Do koupelny se hodí i živá příroda

Letošní trendy přejí i živým rostlinám! Zelené sukulenty, orchideje, palmy a další domácí rostliny vnášejí do koupelny trochu exotiky a navíc, přírodou rozhodně nelze nic zkazit. Nezapomeňte ale na zásadní věc – barevné sladění je klíčové. To, jaký je barevný styl ve vaší koupelně, by mělo zcela samozřejmě ladit i s barvou květináčů nebo také případných květů.