Novým trendem jsou Walk-in sprchy

Jak si zařídit moderní koupelnu? Trendy pro letošek jsou jasně dané, pokud tedy plánujete stěhování do nového nebo rozsáhlejší rekonstrukci v současném bytě, mohou vám přinést inspiraci nejnovější návrhy bytových architektů. Kromě toho, že v koupelně mají zelenou (doslova) rostliny, je zde kladen i velký důraz na ekologické vybavení.

Ekologie je na prvním místě

Věnovat se trochu ekologii není rozhodně od věci. Můžete díky tomu ušetřit nemalé částky peněz. Voda je stále dražší, a pokud si pořídíte ekologický splachovací systém, na každém spláchnutí ušetříte až dva litry nejcennější pozemské tekutiny. Ekologické provedení je tedy důležitou otázkou nejen v případě sanitární techniky. Ekologické vodovodní baterie pomohou regulovat průtok vody tak, že to na faktuře opravdu poznáte. Díky moderním pákovým bateriím si zase snadno nastavíte teplotu a průtok vody zastavíte jediným pohybem dlaně.

Takzvané bezdotykové baterie jsou také velmi moderní záležitostí. Pustí vám proud vody jen na určitou dobu, která stačí k běžnému umytí rukou. Totéž platí i o ekologických sprchových hlavicích, díky nimž ušetříte značné množství vody.

Velkým hitem jsou takzvané Walk-in sprchy

Praktičnost je ve vybavení koupelny jasným číslem jedna. Walk-in sprchové kouty bez typické bílé vaničky, které se snadněji udržují a nabízejí i lepší hygienické podmínky, jsou v současné době jedničkou. Prostor také působí mnohem kompaktněji. V neposlední řadě můžete jít ruku v ruce s aktuálními trendy, stačí vše dobře sladit – čisté sklo, kov a přírodní obklady, to je doslova trefa do černého!

alcaplast_4

Walk-in sprchy jsou také bezbariérové a vhodné i do menších koupelen. Kromě výběru adekvátního materiálu musíte promyslet i volbu podlahového žlabu. Přes ten by neměla přetékat voda do dalších prostor koupelny. Co takhle vybrat nerezový žlab s průtokem nejméně šedesát litrů za minutu? Alcaplast vám poradí, jak na to.